MOMENTÁLNE MÁME VOĽNÉ KAPACITY PRE SERVIS ŠIJACÍCH STROJOV, ŽEHLIACEJ A REZACEJ TECHNIKY

Regulácia prítlaku pätky

Regulácia prítlaku pätky

Veľmi dôležitá funkcia u šijacieho stroja. Táto regulácia má za následok kvalitný prítlak pätky na spodný podávač - zúbky u šijacieho stroja. To je veľmi dôležité pri rovnomernom podávaní materiálu pri šití. Tento prítlak môžete väčšinou nastaviť pomocou kolieska, ktoré nájdete nad pätkou. Čím vyššiu hodnotu nastavíte, tým je vyšší prítlak na zúbky a naopak. Čím má stroj viac hodnôt prítlaku, tým lepšie môžete zregulovať prítlak pätky. U pokročilejších modelov je táto funkcia nahradená elektronickým prítlakom, ktorý je možné nastaviť na LCD paneli stroja. Väčšina výrobcov lacných strojov pre začiatočníkov, ponúka možnosť AUTO, čo je vlastne nastavená stredná regulácia prítlaku pätky pre bežné materiály, ale nie je vhodná pre zákazníkov, ktorí chcú šiť ako veľmi jemné materiály, alebo naopak silné, alebo skladbu rôznych materiálov, švy atď. Automatický prítlak pätky preto nájdete väčšinou pri modeloch strojov v kategórii pre začiatočníkov. V skutočnosti to nie je regulácia, preto u týchto strojov uvádzame korektne - Nie - bez regulácie.

Aj keď túto funkciu budete alebo nebudete potrebovať, je dôležité predpokladať, že sa bez nej nezaobídete pri rôznych typoch materiálov, ako sú jemné materiály, viac vrstiev, koža, koženka atď. U týchto materiálov je zložitý spôsob podávania materiálu, kedy podávací zúbky nie sú schopné materiál podať, alebo ho podávajú tak razantne, že sa materiál krčí a riasia. Pred nákupom stroja venujte preto pozornosť, aby túto funkciu stroj mal.

 

Existujú tieto prítlaky pätky:

Bez regulácie - na stroji je nastavená jedna stredná hodnota, prítlak pätky sa mení len podľa sily pružiny v stroji. Na stroji sa nedá regulovať prítlak, je to najlacnejší variant, neodporúčame pre zákazníkov, ktorí chcú šiť veľmi rozdielne materiály, alebo operácie, kde je viac skladov, švov na materiáli. Tieto stroje sú určené viac pre začiatočníkov, alebo zákazníkov, ktorí šijú bežné veci.

Manuálna regulácia - na stroji si môžete nastaviť prítlak pätky do polohy N, čo je nejaká stredná hodnota, ako pri modeloch bez možnosti regulácie. Pokiaľ ale vidíte, že materiál sa neposúva, alebo naopak je materiál poškodený (pretlačený) veľkým prítlakom pätky, je možné ho jednoducho regulovať.

Elektronická regulácia - táto funkcia je zhodná s manuálnou reguláciou stroja, ale hodnoty nezadávate manuálne, otočením regulátora na stroji, ale zadávate na LCD paneli. Výhodou je, že na týchto strojoch na displeji nájdete už prednastavené hodnoty pre rôzne materiály. Podľa nášho názoru je ale lepšie si sami prítlak pätky vyskúšať a mať pre nastavenie cit.

Sami vidíte, že neexistuje uvádzaná hodnota AUTOMATICKÉ NASTAVENIE PRÍTLAKU PATKY - je to vlastne taký podfuk na zákazníka, kedy sa predajcovia snažia u najlacnejších strojov, alebo strojov s nízkou kvalitou hovoriť o nejakom automate, ktorý za vás nastaví prítlak pätky. Žiadny takýto automatický systém nefunguje.

 

 

Pre väčšiu prehľadnosť sme vám rozdelili šijacie stroje podľa zamerania (vhodnosti pre typ použitia) a možnosti zaťaženia.