POBOČKA PRAHA JE CELÝ TÝŽDEŇ OD 15.7. DO 19.7. ZATVORENÁ

Najpredávanejšie šijacie stroje

Šijacie stroje delíme podľa niekoľkých základných hľadísk. V prvom rade ide o spôsob použitia šijacieho stroja. Domáce šijacie stroje alebo tiež Hobby šijacie stroje slúžia na domáce šitie, či už to je jedenkrát mesačne, keď potrebujete deťom zalátať diery na nohaviciach, alebo napríklad každý víkend, keď máte čas pracovať na tej košeli, ktorú ste manželovi sľúbila k minulým Vianociam. Tieto stroje nie sú primárne určené na to, aby ste na nich aj so susedkou na striedačku šili 16 hodín denne pracovné rukavice do miestnej betonárky. Na tento účel slúžia priemyselné šijacie stroje, ktoré sú stavané s ohľadom na záťaž vyplývajúcu z každodennej prevádzky. Pri profesionálnych šijacích strojoch sa tak nehľadí na vzhľad, ale hlavne na ergonómiu a materiál, samozrejmosťou je celokovové prevedenie a tieto stroje sa väčšinou dodávajú priamo s pracovným stolom.

Pokiaľ máte jasno, ako budete stroj používať, môžeme pokročiť k rozdeleniu podľa typu. Šijacie stroje môžeme rozdeliť na mechanické šijacie stroje a elektronické šijacie stroje. Okrem týchto univerzálnych šijacích strojov existujú stroje so špeciálnymi funkciami. Jedná sa o overlocky, coverlocky alebo iným výrazom interlocky alebo aj flatlocky. Ďalej stroje so slepým stehom, zatkávacie šijacie stroje, ryglovacie šijacie stroje, vrecovacie šijacie stroje, dierkovacie šijacie stroje alebo cik cak stroje.

V neposlednom rade šijacie stroje delíme podľa značiek. V oblasti domácich šijacích strojov oslavujú úspechy šijacie stroje Janome a šijacie stroje Pfaff, na poli priemysloviek sú cenené šijacie stroje Zoje alebo šijacie stroje Siruba.


V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.