MOMENTÁLNE MÁME VOĽNÉ KAPACITY PRE SERVIS ŠIJACÍCH STROJOV, ŽEHLIACEJ A REZACEJ TECHNIKY

Vlizelin přižehlovací (podlepovací)

Vlizelín prižehľovací, známy tiež ako podlepovací alebo fusible interfacing, je termoplastický vložkový materiál, ktorý sa používa na poskytnutie dodatočnej podpory, stability a tvaru rôznym častiam odevov a textilných výrobkov. Tento materiál sa obvykle aplikuje na látku za pomoci tepla a tlaku, čo z neho robí rýchlu a efektívnu metódu na spevnenie.

Vlizeliny môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, vrátane polyesteru, nylonu, bavlny alebo zmesi týchto vlákien. Často sú zosilnené zmesou termoplastických živíc, ktoré sa pri zahriatí roztavia a po vychladnutí vytvoria pevné spojenie medzi vlizelinom a látkou. Táto vlastnosť umožňuje vlizelinu priľnúť k tkanine a poskytnúť tak požadovanú tuhosť alebo štruktúru.

Použitie vlizelinu je veľmi rozmanité – od spevnenia golierov, manžiet a pásov vo vrchnom oblečení, cez posilnenie vreciek a zipsových pät, až po aplikácie v kabelkách, klobúkoch a ďalších módnych doplnkoch. Je tiež bežne používaný v patchworku a quiltingu, kde slúži na stabilizáciu látok počas šitia.

Vďaka svojej variabilite sa vlizelín prižehľovací vyrába v rôznych gramážach a tuhostiach, čo umožňuje jeho použitie na širokú škálu tkanín a projektov. Je dôležité vybrať správny typ vlizelinu v závislosti na vlastnostiach látky, aby nedošlo k poškodeniu alebo nežiaducim zmenám vzhľadu či funkčnosti odevu.

Vlizelín prižehľovací sa stal štandardným materiálom v odevnom priemysle a medzi hobby krajčírkami vďaka svojej jednoduchosti použitia a efektívnosti pri poskytovaní štrukturálnej podpory textilným výrobkom. Jeho univerzálnosť a jednoduchá aplikácia robí z neho nevyhnutnú súčasť šijacieho arzenálu pre mnohé projekty.


Porovnať výrobok (0)


Zobrazenie 1 až 2 z 2 (1 stránok)