POBOČKA PRAHA JE CELÝ TÝŽDEŇ OD 15.7. DO 19.7. ZATVORENÁ

Patentky, priechodky a nity

Patentky, priechodky a nity sú dôležité prvkom v textilnej výrobe, ktoré umožňujú spájanie látok, pripevňovanie ozdobných prvkov a vytváranie pevných konštrukcií.

Patentky sú kovové alebo plastové krúžky s otvorom uprostred, ktoré sa používajú na vytváranie očiek pre gombíky alebo gombíkové dierky na odevoch. Tieto malé, ale dôležité komponenty zaisťujú, že gombíky zostanú na mieste a umožňujú ľahké zapínanie a rozopínanie odevu.

Priechodky sú pevné kovové alebo plastové kruhy s jedným alebo viacerými otvormi, ktoré sa používajú na vytvorenie otvorov na šnúrky alebo šnúrky na odevoch alebo obuvou. Sú nevyhnutné pre nastavenie a reguláciu pása, kapucne alebo rukávov na bundách a kabátoch. Priechodky môžu byť tiež estetickým prvkom, keď sú použité na vytváranie dekoračných vzorov.

Nity sú kovové, plastové alebo tkané častice, ktoré sa používajú na posilňovanie a spájanie látok. Sú ideálne na vytváranie pevných spojov, najmä na miestach, ktoré sú vystavené veľkému tlaku, ako sú vrecká, popruhy alebo opasky. Nity môžu byť v rôznych tvaroch a veľkostiach a sú dostupné v mnohých farbách, čo umožňuje dizajnérom a remeselníkom prispôsobiť ich potrebám konkrétneho projektu.

Celkovo sa dá povedať, že patentky, priechodky a nity sú nenahraditeľné komponenty v textilnej výrobe, ktoré nielen zvyšujú funkčnosť a pevnosť odevov, ale môžu tiež prispieť k ich estetickému dizajnu. Tieto malé detaily zohrávajú kľúčovú úlohu v tvorbe kvalitného a atraktívneho textilného tovaru.


Porovnať výrobok (0)


Zobrazenie 1 až 25 z 121 (5 stránok)