MOMENTÁLNE MÁME VOĽNÉ KAPACITY PRE SERVIS ŠIJACÍCH STROJOV, ŽEHLIACEJ A REZACEJ TECHNIKY

Šitie pomocou dvojihly

Šitie pomocou dvojihly

Dvojihla môže byť prakticky použitá pri každom šijacom stroji. Nejde to iba pri starších modeloch, kde to neumožňuje typ použitého chapača. Pokiaľ teda chcete začať šiť dvojihlou, musíte túto špeciálnu ihlu umiestniť do stroja a natiahnuť druhú niť z vrchu do ihly. Možnosť dvojihly je perfektná najmä v prípade, keď využívame lemovanie pletenín, kde potrebujeme, aby bol steh elastický. Taký steh nielen urobí svoju prácu, ale dokonca ozdobí váš projekt. Veľmi zaujímavé sú aj jednoduché dekoratívne stehy, ktoré pri použití dvojihly úplne zmenia charakter výrobku a aj základné stehy budú vyzerať skvele.

Je však potrebné dbať na opatrnosť pri nastavení polohy ihly a parametra stehu. Musíte vždy nastavovať šírku stehu tak, aby ani jedna z ihiel neudrela do okraja pätky, alebo nepichala mimo podávač pri behu stroja. Odporúčame vždy pomocou ručného otáčania ručného kolesa skontrolovať dráhu ihiel pred začiatkom šitia.

V našom obchode nájdete rôzne typy dvojihiel, rôznych rozstupov od 2,0 do 8,0mm a dokonca aj trojihly. Pamätajte si, že použitie týchto ihiel je závislé na šírke nastavenia cik cak stehu, takže je jasné, že najluxusnejšie modely so šírkou stehu až 9mm majú najväčšie možnosti použitia šitia týmito ihlami a tieto projekty šitia budú najkrajšie.