MOMENTÁLNE MÁME VOĽNÉ KAPACITY PRE SERVIS ŠIJACÍCH STROJOV, ŽEHLIACEJ A REZACEJ TECHNIKY

Šijací a vyšívací stroj JANOME MEMORY CRAFT 14000

 • 20% zľava na kurz šitia (platnosť 2 mesi... v hodnote 0.04€

Elektronický šicí a vyšívací stroj Janome Memory Craft 14000, 1247 programů, 350 výšivek v paměti s nejdelším ramenem na trhu a systémem APC + horní podávání.

 • Výrobca: Janome
 • Dostupnosť:
  Momentálne nedostupné
  Dostupnosť našich skladov

  Sklad Brno Ne
  Sklad Praha Ne
  Sklad Jihlava Ne
  Sklad Strima externý Ne

 • Termín dodania:
  Kedy mi bude produkt doručený?
  Termín dodania

  Tento tovar je na ceste, zadajte si do systému strážneho psa pre Vašu požiadavku. Po naskladnení tovaru Vám príde automaticky informácia o naskladnení.

 • Záručná doba: 5 rokov
 • Kód produktu: JANOME MEMORY CRAFT 14000
 • EAN: 8594180470507
 • Vernostné body: 300 vernostných bodov
 • Dostupnosť našich skladov
  Sklad BrnoNeSklad PrahaNe
  Sklad JihlavaNe Sklad Strima externýNe

20% zľava na kurz šitia (platnosť 2 mesi... v hodnote 0.04€ Zdarma darček pre vás v celkovej hodnote 0.04€
- 20% zľava na kurz šitia (platnosť 2 mesi... v hodnote 0.04€

<p>Počet a výběr programů šicího stroje</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/pocet-a-vyber-programu-siciho-stroje">Více zde...</a></p>

Počet a výběr programů šicího stroje

Více zde...

<p>Obšívání knoflíkové dírky</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/poloautomaticke-automaticke-obsivani-knoflikove-dirky">Více zde...</a></p>

Obšívání knoflíkové dírky

Více zde...

<p>Regulace šířky cik caku (zig-zagu)</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/regulace-sirky-cik-caku-zig-zagu">Více zde...</a></p>

Regulace šířky cik caku (zig-zagu)

Více zde...

<p>Regulace šířky stehu</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/regulace-sirky-stehu">Více zde...</a></p>

Regulace šířky stehu

Více zde...

<p>Regulace délky stehu</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/regulace-delky-stehu">Více zde...</a></p>

Regulace délky stehu

Více zde...

<p>Navlékač nitě</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/navlekac-nite">Více zde...</a></p>

Navlékač nitě

Více zde...

<p>Regulace přítlaku patky</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/regulace-pritlaku-patky">Více zde...</a></p>

Regulace přítlaku patky

Více zde...

<p>Osvětlení</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/osvetleni">Více zde...</a></p>

Osvětlení

Více zde...

<p>Zabudovaný navíječ nití</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/zabudovany-navijec-niti">Více zde...</a></p>

Zabudovaný navíječ nití

Více zde...

<p>Volné rameno</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/volne-rameno">Více zde...</a></p>

Volné rameno

Více zde...

<p>Rotační chapač</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/chapac">Více zde...</a></p>

Rotační chapač

Více zde...

<p>Mechanismus podávání</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/mechanismus-podavani">Více zde...</a></p>

Mechanismus podávání

Více zde...

<p>Vypínatelný transport</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/vypinatelny-transport">Více zde...</a></p>

Vypínatelný transport

Více zde...

<p>Horní podávání</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/horni-podavani">Více zde...</a></p>

Horní podávání

Více zde...

<p>Tlačítko START / STOP</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/tlacitko-start-stop">Více zde...</a></p>

Tlačítko START / STOP

Více zde...

<p>Regulace rychlosti</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/regulace-rychlosti">Více zde...</a></p>

Regulace rychlosti

Více zde...

<p>Automatické zapošití - ryglování</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/automaticke-zapositi-ryglovani">Více zde...</a></p>

Automatické zapošití - ryglování

Více zde...

<p>Automatická pozice jehly</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/automaticka-pozice-jehly">Více zde...</a></p>

Automatická pozice jehly

Více zde...

<p>Automatický odstřih spodní a horní nitě</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/automaticky-odstrih-spodni-a-horni-nite">Více zde...</a></p>

Automatický odstřih spodní a horní nitě

Více zde...

<p>Kolenní páka</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/kolenni-paka">Více zde...</a></p>

Kolenní páka

Více zde...

<p>Funkce vyšívání písmen a čísel</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/funkce-vysivani-pismen-a-cisel">Více zde...</a></p>

Funkce vyšívání písmen a čísel

Více zde...

<p>Funkce zrcadlení</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/funkce-zrcadleni">Více zde...</a></p>

Funkce zrcadlení

Více zde...

<p>USB port</p><p><a target="_blank" href="/funkce-sicich-stroju/usb-port">Více zde...</a></p>

USB port

Více zde...


Popis


Prodlouženou akční záruku získáte jen při nákupu
u vybraných oficiálních distributorů a jejich partnerů.

Janome MC 14000 Horizon je šijací a vyšívací stroj. Janome 14000 predstavuje najmodernejší stroj od japonského výrobcu Janome.

Kúpou tohto stroja získate možnosť voľne sťahovať krásne výšivky do vášho vyšívacieho stroja. Výšivky si môžete pozrieť tu: Výšivky zadarmo Janome

AKCIA - vyšívacia jednotka novej generácie s rozmerom vyšívania 23x30 cm je už v cene, nemusíte ju prikupovať ako u iných značiek.

Najmodernejší šijací, vyšívací plnohodnotný vyšívací stroj s tvorbou výšivky a quiltovací stroj, na ktorý ste sa všetci tešili. Janome Horizon je veľký robustný stroj s predĺženým voľným ramenom, ktorý je určený najmä na quilting a patchwork.

 

Šijacie stroje Janome majú špeciálne rotačné chapače, ktoré umožňujú šírku stehu až do 9mm. Základné šijacie stroje s kovovým CB chapačom technicky zvládajú iba do 5mm. Stredná trieda šijacích strojov s rotačným chapačom je do šírky stehu 7mm. Janome však ponúka šírku cik-caku až 9mm a to pri modeloch rady Skyline S5, Skyline S7, MC8200QCP, MC8900QCP, MC9400QCP, a šijacie a vyšívacie stroje MC9900, MC14000, MC15000. To je to, čo technicky odlišuje značku Janome od ostatných. Čo tým získate? Vďaka cik-caku o šírke 9mm, máte širšie podávacie zúbky, takže materiál je do stroja lepšie podávaný vďaka väčšej ploche záberu a nedochádza k preklzu materiálu voči pätke.

Samozrejme, že okrasné stehy, ktoré využívajú cik-cak, sú pri šírke 9mm krajšie a viac reprezentatívne.

Na priloženom obrázku sami môžete vidieť, aký je zásadný rozdiel medzi šírkami stehov 5, 7 a 9mm.

1247 šijacích programov: stehy základné, elastické (strečové), overlockové, plastické, quiltovacie, vyšívanie monogramov - písmen.

Prenos pomocou 2x USB? Žiadny problém, žiadny stroj nedokáže komunikovať lepšie ako Janome.

Automatický odstrih nite - je to automatický systém umiestnený na cievkovom puzdre, ktorý zaistí odstrihnutie spodnej nite po došití (nezamieňať sa stacionárnym orezovým nožom, ktorý je niekedy vydávaný za niečo výnimočné). Túto funkciu ponúkajú stroje v najvyšších triedach.

AcuFeed Flex - patentovaný systém zabudovaného horného podávania, ktorý zaistí rovnomerné podávanie materiálu aj vo vyšších vrstvách. Na rozdiel od konkurencie vám ale navyše ponúkame možnosť niekoľkých pätiek a to ako úzkych, zipsových, tak širokých na vyššie vrstvy materiálu.

Jednoduchý, prehľadný a inteligentný farebný dotykový displej, poradí vám akú pätku vybrať na aký steh, aký nastaviť prítlak pätky na materiál, odporučí vám maximálnu dĺžku a šírku stehu a ukáže vám polohu ihly.

Horizontálny rotačný chapač, doplnený o odstrihový nôž spodnej nite, posledná generácia, zväčšená veľkosť pre šírku cikcaku až 9mm, patent Janome, zabraňuje vyskočeniu a zaseknutiu nite. Automatická kontrola pretrhnutia spodnej nite je samozrejmosťou.

Veľkoplošné podávacie zúbky SFS-Super: podávací systém - sedemnásobne delený podávač so špeciálne tvarovanými zubami Vám zaistí ľahký začiatok šitia a plynulé podávanie všetkých druhov látok, pravidelný steh a šírku cikcaku až 9mm.

Kolenná páka umožňujúca zdvih pätky nôh. Vďaka tomu môžete mať obe ruky neustále na materiáli a lepšie s ním manipulovať. Toto je štandardné príslušenstvo u priemyselných strojov, ale Janom vie, aké je to dôležité aj pre vaše projekty.

Kolennou pákou môžete regulovať šírku cikcaku počas šitia, tým vytvárate sami krásne vzory podľa potreby. Využívajte cikcak 9mm, stehy vyzerajú naozaj skvele.

Automatický vodič - exkluzívny patent Janome - Cloth Guide. Tento fantastický nástroj vám dáva obrovskú výhodu pri šití rôznych tkanín. Na dotykovej obrazovke iba zadáte vzdialenosť medzi ihlou a okrajom materiálu a stroj sám nastaví vodič do požadovanej polohy a vy môžete začať šiť.

Nový systém navíjania spodnej nite - tento automatický navíjač nielen dokáže rýchlo a ticho navinúť cievku spodnej nite, ale po dokončení navinovania ľahko odrežete niť bez toho, aby ste museli siahať pre nožnice.

One Step konvertor - jednokroková výmena stehovej dosky, bez použitia skrutiek - jedinečný patentovaný systém One Step na výmenu stehovej dosky pri šití ťažkých materiálov. Žiadne skrutkovanie, stačí len stlačiť, doska vyskočí a ľahko ju vymeníte. Janome totiž ponúka stehové dosky na ťažké rovné šitie a bežné šitie s cikcakom.

Dĺžka ramena je neuveriteľných 28cm, takže pri šití ťažkých materiálov je extrémny nápor na torznú vlastnosť stroja. Preto, aby nedochádzalo k vychýleniu ihly, konštrukcia je doplnená špeciálnou oceľovou doskou.

Šírka cikcaku 9mm, dovolí plne využiť šírku stehu. Vďaka možnosti polohovania ihly, kedy môžete nastaviť až 91 polôh, môžete vytvárať stehy a vzory, ktoré sa vám páčia.

Automatický prítlak pätky - je možné nastaviť, automatický zdvih pätky - je možné nastaviť, zmena medzi cm/inch - je možné nastaviť. Jednoducho na plnohodnotnom displeji nastavíte všetko, ako potrebujete.

Potrebujete viac svetla? Nestačí vám osvetlenie po celej dĺžke ramena? Nevadí, ľahko si vysuniete prídavné osvetlenie so silným      a uvidíte všetko, ako potrebujete.

AcuView Magnifier - šijete detaily, máte problém presne udržať materiál? V tom prípade oceníte špeciálnu lupu, ktorá zväčší miesto šitia až o 1,5x násobok.

Pracujete často s detailmi? Potrebujete rýchlo reagovať, zastaviť stroj, zdvihnúť ihlu, nechať ju zapichnutú na konci cyklu? Často meníte programy a sami si nastavujete rôzne šírky, dĺžky, počty stehov? To všetko si môžete nastaviť v pamäti stroja, alebo využiť tlačidlá blízko šitého materiálu.

Zdvih kolennej páky je ešte vyšší ako zdvih rúk, takže môžete naozaj šiť aj materiál, ktorý iné stroje ani nezvládnu.

Prídavný veľký stolík na rozšírenie pracovnej plochy je súčasťou výbavy a určite ho oceníte pri šití veľkých a priestranných výrobkoch.

350 zabudovaných vyšívacích vzorov a písiem vám garantuje nepreberné množstvo možností, ako zdokonaliť váš výrobok. Ďalšie vzory si môžete vyrobiť sami pomocou programov Janome Digitizer JR, alebo profesionálny program MBX. Všetko si môžete ľahko nahrať cez USB port.

Súčasťou stroja sú rámčeky rôznych veľkostí. Rámček o veľkosti 23x30cm má však len Janome MC14000.

Šijací a vyšívací stroj Janome MC14000 má až 4x rýchlejší procesor, takže úpravy výšiviek a stehov je otázkou okamihu.

 

Vlastnosti šijacieho stroja Janome MC 14000:

Janome Horizon 14000 prináša niekoľko svetových noviniek:

 • 1247 zabudovaných stehov plus 13 druhov gombíkových dierok vrátane konfekčných
 • 10 typov monogramov abecedy, vrátane európskeho písma s háčikmi
 • 350 vzorov pre vyšívanie
 • 10 vyšívacích fontov
 • 2x USB
 • Horizon Link™ - priame pripojenie na počítač
 • Stitch Composer™ - možnosť tvorby vlastných stehov už v cene, jednoduchá inštalácia na vaše PC
 • Sleek Linear Motion Embroidery System™ - prídavný vyšívací modul, ktorý môžete jednoducho nasadiť k stroju, zväčšiť plochu na šitie a vyšívanie do rozmerov, ktoré nie sú bežné a prekvapia vás už v cene
 • AcuFeed Flex™ - dve nové prídavné kráčajúce pätky vás prekvapia možnosťou rýchlej a jednoduchej výmeny a absolútnym rozmerom rýchlosti šitia už v cene
 • AcuGuide™ - vodič na látku s možnosťou elektronického nastavenia
 • 15“ kovová doska šijacieho stroja s mierkou začínajúcou od ramena stroja a končiacou v prednej časti stroja
 • Rýchlosť šitia a vyšívania až 1000 stehov/min
 • Automatický zdvih pätky (nastavíte si sami, či pätka po došití zostane hore, alebo dole nezávisle na možnosti nastavenia polohy ihly)
 • Až 9 mm široké dekoratívne stehy s možnosťou nastavenia šírky stehupomocou kolení páky - tlakom na kolenie páku môžete rozširovať cik-cak
 • Jednoduchý 1 krokový converter stehovej dosky, žiadne skrutky, stlačením vyskočí stehová doska a môžete ju jednoducho vymeniť
 • 20 úplne nových pätiek
 • 10 LED zabudovaných svetiel v piatich lokáciách
 • 91 pozícií ihly
 • High Light™ - vysúvacie zabudované silné osvetlenie pracovnej plochy
 • AcuView Magnifier™ - nastaviteľné zväčšovacie sklo lupa, pre lepší a detailnejší pohľad na šitú plochu
 • Jednokroková výmena stehovej dosky, bez nutnosti povoľovania skrutiek, stlačením stehová doska vyskočí
 • Výkon motoru je 75W - Janome je výrobcom robotov v Japonsku. Motory, ktoré sú používané našimi stroji, vychádzajú z koncepcie Janome Robotics. Vďaka kvalitnej prevodovke skutočný krútiaci moment zodpovedá motor o sile 2-násobku, čiže 75W je vlastne 150W. Prešitie viac vrstiev materiálu nie je žiadny problém. Pritom je tu zásadná úspora el. energie.

Vyšívacia plocha až do 23 x 30 cm.

 

Aké môžete použiť stehy na Janome 14000:

Precízna výšivka, aj keď máte veľké vzory!
Bez ohľadu na to, že výšivka je veľká, dokážete veľmi ľahko umiestniť požadované stehy tak, aby výsledný efekt bol veľmi kompaktný a presný. Veľký vzor potom na veľkej prikrývke vyzerá ako ucelený súvislý vzor a ani nespoznáte, že sa skladá z viacerých rôzne poskladaných vzorov a viacerých rámčekov. Jedinečný systém od Janome vám presne popíše každý vzor.
Voľné quiltovanie je jednoduchšie ako predtým!
Presný chod motora je to, čo robí voľné quiltovanie tak jedinečné a jednoduché. Je ale potrebné presné nastavenie stroja. Stroj automaticky zistí silu materiálu a zdvihne vašu FMQ pätku na požadovanú silu. Ručné donastavenie tiež nie je problém.
Vytvorte si svoje vlastné stehy!
Ešte nikdy nemalo Janome tento nástroj. Teraz si môžete ľahko vytvoriť svoje stehy vo svojom počítači alebo si upravte existujúce stehy a nastaviť si pohyb ihly, ihla hore, ihla dole. Váš stroj dokáže ľahko meniť a upravovať ako vaše originálne stehy, tak stehy ktoré sú už zabudované v pamäti stroja.

 

Štandardné príslušenstvo:

 • Pätka cik-cak A
 • Pätka overlocková M
 • Pätka satenová F
 • Pätka na slepý steh G
 • Pätka zipsová E
 • Pätka na skrytý zips Z
 • Pätka na automatickú dierku R
 • Stabilizačná doštička na dierky
 • Pätka obrubovacia D
 • Pätka otvorená na satenový steh F2
 • Pätka quiltovacia odpružená PD - H
 • Pätka na voľné quiltovanie uzavretá QC
 • Pätka na voľné quiltovanie otvorená QO
 • Pätka na quiltovanie s tanierikom QV
 • Pätka gombíková T
 • Pätka na patchwork 1/4" O
 • AcuFeed Flex™ - Držiak na horné zabudované podávanie (dvojitý)
 • AcuFeed Flex™ - Držiak na horné zabudované podávanie (jednoduchý)
 • Pätka pre horné zabudované podávanie AD (dvojitá)
 • Pätka pre horné zabudované podávanie VD (jednoduchá)
 • Pätka duálna pre horné podávanie s bočným vodičom OD (dvojitá)
 • Pätka zipsová pre horné podávanie ED (jednoduchá)
 • Pätka vyšívacia P
 • Stehová doska na výmenu pre rovné šitie
 • Náhradné cievky 5ks
 • Set ihiel
 • Skrutkovač
 • Štetec na čistenie
 • Páraček
 • Vodič pre quilting
 • Držiak cievky na veľké náviny
 • Držiak cievky na malé náviny
 • Extra držiak cievky
 • Nožnice
 • Držiak doštičky na dierky
 • Štýl pre ovládanie LCD panelu
 • AcuGuide™ - Vodič látky pre elektronické nastavovanie
 • Držiak na čistenie cievok
 • Vyšívací rámček SQ14 o veľkosti 14 x 14 cm
 • Vyšívací rámček SQ23 o veľkosti 23 x 23 cm
 • Vyšívací rámček GR o veľkosti 30 x 23 cm
 • Vyšívací rámček FA10 o veľkosti 10 x 4 cm
 • Magnetické držiaky rámčekov na uchytenie vyšívaného materiálu 4ks
 • Cievkové puzdro na vyšívanie
 • Filc na vyšívanie
 • Stabilizačná podložka na vyšívanie
 • Vyšívacia niť - vzorka
 • Optické zväčšovacie sklo na vyzväčšovanie
 • Pedál na ovládanie stroja
 • Kolenie páka pre zdvih pätky
 • Prívodný kábel
 • Horizon Link™ - USB kábel na prepojenie s počítačom
 • Karta s kódmi
 • Inštruktážne video
 • Stitch Composer™ Horizont LINK CD-ROM (s návodom na inštaláciu)
 • Sleek Linear Motion Embroidery System™ - Vyšívacia jednotka
 • Kufrík pre vyšívaciu jednotku
 • Vrchný kryt na zakrytie stroja látkový - polotvrdý
 • Prídavný stolík na zväčšenie pracovnej plochy
 • Český návod

 

V prípade záujmu o ďalšie voliteľné príslušenstvo, navštívte kategóriu Originálne pätky pre šijacie stroje Janome s rotačným chapačom.

Tiež vám odporúčame dokúpiť rôzne typy ihiel Schmetz určené pre tkaniny ako pleteniny, mikrotex, kože, ihly pre quiltovanie, atď. Kompletnú ponuku ihiel nájdete v kategórii Ihly pre domáce šijacie stroje Schmetz.

 

KATALÓG POTRIEB PRE VYŠÍVANIE

Recenzie (0)

Tento produkt zatím nikdo nehodnotil.

Napísať recenziu

Vlastnosti

Stav tovaru Nové
Abeceda počet fontov 3 stroj / 10 vyšívanie
Automatické zapošitie Áno
Automatický navliekač nite Áno
Displej Farebný LCD
Dvojitý zdvih pätky -
Elektronický pulzný vpich ihly -
Kolenný zdvih pätky Áno
Manuálny orez nite -
Mechanizmus podávania 7stupňový / SFS+ / Horný
Nastavenie polohy hore/dole Áno
Overlockové stehy Áno
Počet druhov gombíkových dierok 14
Počet pamätí -
Počet polôh ihiel -
Regulácia dĺžky stehu Do 5 mm
Regulácia šírky stehu Do 9 mm
Rozširujúci stolík Áno
Šitie pomocou 2ihly -
Spätkovaní -
Systém rýchlej výmeny stehovej dosky Áno
Tlačidlo priamej voľby Áno
Typ chapača Rotačný
Typ krytu Pevný plastový
Typ pedála Elektronický
Voľné rameno Áno
Vzdialenosť medzi ihlou a frémou (cm) 28
Zabudované horné podávanie Áno
Zosilnené predĺžené rameno Áno
Formát výšiviek DST/JEF/JEF+/JPX/SEW
Počet rámčekov 4
Počet zabudovaných výšiviek 350
Typ ihiel 130/705H
Rozmer balenia HxVxŠ (cm) 42 x 76 x 84
Váha stroja (kg) 16,1
Záruka (roky) 5
Zameranie ***** HD
Automatické predlžovanie stehov -
Automatický elektronický zdvih pätky -
Automatický odstrih hornej a spodnej nite Áno
Dvojitý držiak nití -
Elektronická regulácia rýchlosti šitia Áno
Help Centre - poradca šitia s animáciou -
Kombinácia stehov Áno
Maximálna rýchlosť šitia (stehy/min) 1000
Nastavenie napätia hornej nite Automat
Opakovanie motívu -
Ovládanie stroja Elektronické
Počet kombinácií vzorov v pamäti -
Počet pätiek 23
Počet programov 1274
Regulácia prítlaku pätky Automat + Manuál 9stupňový
Robustné celokovové vnútro -
Senzor pretrhu nite Áno
Snap-on rýchle upínanie pätky Áno
Stranové podávanie -
Tapering - zúženie stehov do uhla -
Tvorba vlastného motívu/stehu Áno
Typ gombíkovej dierky Automat
Typ osvetlenia 10bodové LED
Voľné quiltovanie -
Vypnutie podávača - štopkanie, quilt Áno
WiFi -
Zabudovaný navíjač spodnej nite Nezávislý
Zrkadlenie Áno
Max. pole vyšívanie 300 x 230 mm
Počet USB portov 2 USB-A, 1 USB-B
Rámčeky vo výbave (mm) 300x230, 230x230, 140x140, 100x40
Príkon (W) 75
Rozmer stroja HxVxŠ (cm) 26 x 32 x 63
Váha stroja v kartóne (kg) 28,4

Video

K dokúpeniu za zvýhodnenú cenu


Naposledy prezerané