Pre podnikateľov

Záruka, pozáručný servis, reklamácia pre podnikateľov (štandardný 12 mesiacov).

Vážení zákazníci, v našom e-shope nenakupujú len bežní zákazníci, spotrebitelia, ale máme tu špecifický sortiment určený pre firmy a výrobné závody. V prípade, že nie ste spotrebiteľ, ale ste kupujúci podnikateľ, právnická osoba (máte IČO), riadia sa vzťahy občianskym zákonníkom, č. 89/2012 Zb., všetko v znení neskorších právnych predpisov, avšak v tomto prípade sa neuplatnia ustanovenia o spotrebiteľských zmluvách (dištančných zmluvách), ktorá je obsiahnutá v zákone č. 89/2012 Zb. av ďalších predpisoch na ochranu spotrebiteľa.

V tomto prípade je potrebné pred nákupom zariadenia si poriadne prečítať záručné podmienky a nakupovať od silných spoločností, ktoré majú pobočky vo viacerých štátoch a využívajú tak silný potenciál. Naša spoločnosť Strima Czech s.r.o., je súčasťou Strima GROUP. Využívame nielen silné zázemie v slovenskej republike, ale v prípadoch, keď je potrebné sa môžeme obrátiť na našich partnerov v zahraničí. Nie sme preto závislí len na našich skladových zásobách, ale využívame aj centrálny sklad Strima v Európe, ale aj sklady našich Strima partnerov. Zaisťujeme servis našich značiek vo väčšine európskych štátoch. Pravidelne preškoľujeme našich servisných mechanikov, ktorí majú na starosti nielen šijacie stroje, ale aj žehliacu techniku, rezaciu techniku, CAD systémy, plottery atď.

Naša spoločnosť kompletuje šijacie stroje pre vaše potreby, pripravuje rôzne zakladače, lemovače, podávače, predpínače, mení motory a upravuje. Nakupujte preto od nás ako českého výrobcu šijacích strojov.

Na väčšinu sortimentu preto poskytujeme pre podnikateľov záruku 12 mesiacov (štandardná záruka) a na niektoré značky, modely poskytujeme záruku dlhšiu ako 24 mesiacov a na niektoré vybrané modely až 36 mesiacov. V prípade, že je teda záruka dlhšia ako štandardná 12 mesiacov, je na tieto výrobky vystavený záručný list s touto predĺženou zárukou, alebo je táto predĺžená záruka uvedená na faktúre. Inak platí záruka iba 12 mesiacov. (Pre bežného koncového spotrebiteľa-nepodnikateľa je táto doba 24 mesiacov na všetky výrobky.)

Záručná oprava pre podnikateľov (nie spotrebiteľov):

  1. Na počkanie v prípade, že dopravíte zariadenie k nám, alebo nášho servisného miesta osobne po predbežnej telefonickej dohode
  2. Štandard - tovar do 50 kg zasielate na našu adresu na vlastné náklady a je opravený v čo najkratšom termíne, tovar nad 50 kg, alebo pevne pripojený je záruka riešená na mieste u zákazníka v čo najkratšom termíne bez nutnosti uhradenia poplatkov za dopravu technika na miesto ako u iných spoločností.

V prípade, že máte zakúpený balíček KOMFORT 48, garantujeme vám riešenie záručnej opravy do 48 hodín. Viac o tejto službe tu: KOMFORT 48 (zákazník neplatí dopravu a prácu technika).

Pozáručný servis

Pozáručný servis je zaistený našimi servisnými mechanikmi z rovnakých podmienok ako servis záručný. Navyše je ale hradená práca technika na mieste, ktorá je účtovaná podľa platného cenníka:

Mechanické práce1/2 h8,4 € bez DPH
Práca elektronické stroje, elektro práce1/2 h12,6 € bez DPH
Odborné práce, programovanie CAD1/2 h21 € bez DPH

 

Záruky sa nevzťahujú na mechanické poškodenie strojov a zariadení a na bežné opotrebenie (napr. poškodenie ihiel, stehových dosiek, podávačov, nožov, pätiek, cievok, chapačov, žiaroviek, výmeny olejov, atď.)

Miesto uplatnenia reklamácie, spôsob uplatnenia reklamácie, doprava reklamovaného tovaru a neoprávnená reklamácia sa riadi podľa reklamačného poriadku.